Yelda Çalımlı Photography & Production

About Me

Her firmanın bir kuruluş hikayesi vardır. Tahmin etmek güç değil, bizimki de hobi olarak başlayanlardan. Gezi fotoğrafları çekerek başladığımız fotoğrafçılık serüvenimizi Paris seyahatimiz sırasında kurmaya karar verdiğimiz firmamız ile taçlandırdık. İlk adım olarak dönemin en popüler sosyal medya mecrası Facebook’da bir sayfa oluşturduk hem de Paris’te, kaldığımız evin salonunda. Birşeyleri hızlı sonçlandırma yönüm baskın geldi ve iç sesim ‘bekleme ve erteleme’ dedi. O yüzden soranlara hep bu hikayeyi anlatıyorum, inanılması güç ama Yelda Çalımlı Photography &Production Paris’te kuruldu diye. Ufak bir girişim olarak çıktığımız bu yol, 2010 yılında Baltimore, MD, USA’de ilk düğün rezervasyonlarını almamız ile resmileşti. O yüzden ilk çekimlerimin yeri benim için çok farklıdır. Anlamlıdır. Neden Baltimore diye soranlara da verdiğim cevap: o sıralar Baltimore’da yaşıyorduk ve fotoğraf eğitimimizi orada tamamladık.

2010 yılından bu yana çiftlerimizin en özel günlerinde, hep yanlarında olduk ve o zamandan bu yana sizleri hep yeniliklerden trendlerden haber ettik. 2011 yılında İstanbul’da taşındık. İletişim sektöründe tanıştığımız yeni arkadaşlarımızı ekibimize dahil ettik ve büyüdük. Sadece fotoğraf çeken kişiler olmadık hiç. Çekim öncesi danışman ve planlayıcı; çekim günü ise önce fotoğrafçı ve videograf sonra en yakın arkadaşlarınız olduk. Amatör ruhumuzu hiç bir zaman yitirmeden vizyonumuzu ve becerilerimizi her zaman geliştirmeye çalıştık. Değişmeyen tek şey, heyecanımız çünkü o an sadece bir kere yaşanır.

2017 yılından sonra da sizlerden gelen istek üzerine markamızın bebek ve aile çekimi ayağını yapılandırdık. 2010 yılndan bu yana düğün fotoğraflarını çektiğim sevgili çiftlerimin çocuğumuz oldu kim çekecek gibi sorularına cevap bulmak adına hediye ederek başladığımız bebek ve çocuk çekimleri bir baktık ki yepyeni bir alan oluşturdu bizlere, derken yeni bir marka doğdu @yeldacalimliphotography.babies Bu alanda da bize duyduğunuz güven, emanet ettiğiniz çekimleriniz için sonsuz teşekkürler.

Her zaman böyle güzel günlerde bir araya gelelim.

Sevgilerimle,

YC