Yelda Çalımlı Photography & Production

Bilge & Recep Snowboard Aşkı Aşık Etti

Bilge ev Recep’in Düğün Hikayesi- Snowboard Aşkı Aşık Etti

Ekim ayı benim gözümde yeşil ve sarı arasındaki ince çizgi. Bilge ve Receple bu çizgi üzerinde yürüdük durduk birlikte. Bazı karelerimiz yeşilin en güzeliyle renklendi; bazı karelere sonbahardan çerçeve yaptık ve akşam güneşi en sarı haliyle renklerimizi doyurdu, herşey olduğundan daha güzel göründü.

Sonbaharda çekim nasıl olur? Ekim ayı geç olur mu diye soranlara Bilge ve Recep’in fotoğraflarına baktınız mı diye soruyorum?  Ve şöyle özetliyorum: Sizin enerjiniz iyi olunca doğanın renkleri bile değişir. Herşeyin enerjisi değişir diyorum.

Rüzgardan dolayı en zor kısmı olacak diye düşündüğüm plaj çekimi bakın hangi çılgınlıklarla geçti? Snowboard tahtası bir aksesuardan öte iki tatlı insanın yollarını birleştiren şeydi bu sebeple plaj temamızı absurd de olsa snowboard üzerine kurgulamaya karar verdik. Telefon görüşmemizde snowboard tahtasını duyunca sizler gibi nasıl yani snowboard tahtası mı neden diye sordum. Bilge tam da şu cümlelerle özetledi durumu:

‘Kendime doğum günü hediyesi vermek için bir tatil planlıyordum ve internette kar tutkunlarının buluştuğu 60 kişilik bir forum ekibi ile seyahate çıktım; kimseyi tanımıyordum ve birileri ile kaynaşmam, sohbet etmem gerekliydi 🙂 ekip akşamları otel de tavla turnuvası düzenleyeceğini açıklamıştı ben de hemen kaydımı yaptırdım, rakibimin bir tanecik eşim Recep’in olacağını bilmeden 🙂 Kendisini 5-2 yeneceğimden habersiz ilk cümlesi ‘Kaç avans vereyim ? İki yeterli mi?  Oldu.

1 haftalık tatilimiz boyunca ne beraber kaydık ne de bir daha sohbet ettik, aradan geçen 2-3 ayın ardından sosyal paylaşım sitesinden birbirimizi eklememiz ile önce çok güzel bir dostluğumuz oluştu ve uzun bir aradan sonra yine snowboard tutkumuz için gittiğimiz Erzurum/ Palandöken de artık  arkadaşlığımızı bir adım ileri seviyeye taşıdık, sevgili olduk ve evlendik’ oldu.

Bilge ile tanışmamızın ilginç bir hikayesi var, anlatmazsam olmaz. Standart bir iş görüşmesi esnasında tanışmadık biz, biz Bilge ile birlikte çalışmaya karar verdik ama aslında ortak bir arkadaşımızın düğününde dans pistinde tanıştık. Omzuma dokundu biri, döndüm ve ‘Siz Yelda Çalımlı mısınız?’ dedi. ‘Evet’ dedim. Sonra ‘Çekimimiz var haftaya, ne yapacağız biz?’ diye sordu Bilge.

İşte bu güzel kareleri yaptık birlikte.

Nasıl olmuş? 🙂

You Might Also Like...