Yelda Çalımlı Photography & Production

Boho & Young

2000’li yılların başından bu yana değişen gelinlik modelleri, saç modelleri, saç aksesuarları, el çiçekleri ve doğa konseptleri bohem akımının gelişine işaret eder gibiydi. Önce kabarık gelinliklerden arındık, yapay el çiçekleri yerini hacimli ve koyu renk demetlere bıraktı; derken makromeler, düş kapanları, çiçek küpeler ve en sevdiğim kısma geliyoruz birbirinden yetenekli tasarımcıların elinden çıkan romantik beyaz elbiseler bohem temanın arananları oldu.

Sizin de içinizde bir yerlerde yatan bohem tarz hayranlığı varsa, salaş, dağınık, dünya zevklerinden payını alırcasına hatta gününü gün eder tarzda düğün kareleri çektirmek istiyorsanız size bazı önerilerim var.

Şehir hayatının içinde bohem ortamlar bulmak güç, bu sebeple ormanlık alanlar sizin boş tuvaliniz olsun, fotoğrafçınızla birlikte hayal ettiğiniz ortamı yaratın. Bu tarz orta boy prodüksiyonlar hazırlamak her zaman mümkün olmayabiliyor ama fotoğraflarınızın farklı olmasını istiyorsanız iyi bir araştırma yapıp aksesuar teminine başlamak gerekli. Hazırlığı pek de kolay olmayan bu aksesuarların hepsinin taşınabilir olması önemli. Makrome düzenekleri, taşınabilir masa ve sandalyeler ve bolca çiçek… Gelin ve damat için hayatları boyu ihtiyaç duymayacakları bu eşyaları temin etmek gereksiz; bu sebeple bu konsepti çalışmalarına yerleştirmiş fotoğrafçılarla iş birliği içinde olmanızı öneririz.

2015 yılı öncesi (bizim için  2012 ve 2013 yılında) plajda atla çekim çok popülerdi, belki de bunun öncülerinden biriyiz. O zamanlar at çekim ücretleri 50 TL’ydi ve talebi artırmak için fiyat pazarlığa açıktı, o dönemlerin en güzel yanı plajda sadece biz olurdukJ Şimdi ise ücretler 300 TL’leri geçmiş durumda ve at için sıra beklemeniz gerekli. 2015 yazında ise orman ve plajda çadır kurarak değiştirdik bohem konseptleri…Çadıra eşlik eden plaj ateşi gün batımı ve akşamın maviliğinde harika bir uyum sundu bize. 2016 yılında ise daha tepelik alanlara kurduk çadırımızı, antika eşyalar, piknik sepetleri, hasır aksesuarlar, şarap kadehleri en sık kullandığımız eşyalar arasındaydı. 2017 yılında ise bohem çiçek arklar popülerdi ve en büyük değişim beyaz elbiselerde oldu. Salaş elbiseler yerini gelinlik tarzı tasarım beyaz elbiselere bıraktı. O zamandan bu zamana gelinlerimiz gelinliğin yanında beyaz elbiselerini de hazır ediyorlar. Gelelim 2018 yılına… Üçgen çiçek arklar, ağaçlara asılı makromeler, kilim, sandalyeler, hasır şapka, çiçek küpe ve hacimli el çiçekleri en vazgeçilmezlerimiz oldu. İşte bizim üçgen ark ımız…

Herşeyin bir ahenk içinde olması için belli bir renk belirleyip o renk ve tonları üzerinden ilerlemek gerekli. Bana sorarsanız bordo en yakışan renk, bu sebeple çiçekçim sevgili @lunlundesign la işbirliği içine girdik ve ark ımı Berna  Hanım süsledi. Harika olmuş

You Might Also Like...