Yelda Çalımlı Photography & Production

Dilay & Tayfun Mor ve Beyaz

İster fotoğrafçı ister gelin-damat çifti olun herkesin gönlünden Province, Fransa Lavanta Bahçeleri’nde çekim yapmak mutlaka geçmiştir. Province çekimlerini görünce çift fotoğrafı çekmeyi bir kenara bırakın çok uzun bir süre keşke benim de buralarda fotoğraflarım olsa diyerek gezindim durdum. Lavanta bahçeleri arasında önü çiçek sepetli bisiklete binmek, sevdiğinle el ele yürümek, lavanta kokusunu doyasıya içine çekmek…

Romantik hayaller kurarken -romantik diyorum çünkü ülke dışında çekim yapmak maalesef bu şartlarda herkese kısmet olmuyor- bir arkadaşım ne Province’i Isparta’da var aynısı diyince kendimizi orada bulduk. O dönem bazı fotoğrafçı arkadaşlar yer adı paylaşmayı bırakın ‘biz bulduk, siz de gezin araştırın siz de bulun’ yaklaşımı sergilediler. Bu cevapları biraz komik bulmakla beraber anlayışla karşıladım; sosyal medya sağolsun şimdilerde çekim için boş iki metre kare alan bulmak zor. Hasat zamanı Temmuz ayının üçüncü haftasını bulan lavanta bahçelerinde çekim, akşam üzeri güzel oluyor, mor renginin hakkını vermek istiyorsanız hava kararmaya yakın çekim yapın. Geri kalan işi bırakın grafikerler halletsin, marifetlerini göstersinler.

Province atmosferini yakaladın mı diye soranlara cevabım ‘Hayır’ ama yine de ‘Çok şükür’. Lavanta topları arası mesafe daha sık olsa keşke, araziler de daha büyük… Mesela Province’deki o tepeliklere tırmanan, eğimle inen o mor renk Isparta’da yok maalesef ama yine de çok mutluyuz. Kadın eli değdiği belli olan işlerden biri olan bu lavanta bahçeleri, salıncakları, bisikletleri ve sundukları hazır prodüksiyonlarla sizleri bekliyor.

You Might Also Like...